Odszkodowanie za szkodę majątkową oraz rzeczową

Uszkodzenie, utrata lub zniszczenie Twojego dobra materialnego.

Przykładowo: kradzieże, zalanie mieszkania, pożar, przepięcie, grad, uderzenie pioruna itp.

Odszkodowanie za szkodę majątkową i rzeczową

Szkoda na mieniu powstaje w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zdarzenia losowego bądź celowego działania osoby innej niż właściciel mienia. Oznacza to, że zniszczenie, uszkodzenie lub utrata mienia podlega ocenie rzeczoznawcy, a odpowiedzialność odszkodowawczą ponosi ubezpieczyciel. Oczywiście warunkiem jest uprzednie wykupienie polisy ubezpieczeniowej – coraz więcej Polaków korzysta z takiej możliwości, zabezpieczając tym samym dorobek życia.

Uzyskanie odpowiedniego odszkodowania za szkodę majątkową nie zawsze przebiega sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami poszkodowanego. Przyczyn trudności w uzyskaniu satysfakcjonującego odszkodowania za szkodę na mieniu można upatrywać się w niekorzystnej dla poszkodowanego umowy, w zebraniu niepełnej dokumentacji czy w zaniżaniu kwoty odszkodowania za szkodę majątkową. Naszym klientom pomagamy w kompletowaniu potrzebnej dokumentacji, w weryfikacji wysokości odszkodowania, wspieramy na każdym etapie uzyskiwania odszkodowania za szkodę majątkową. Pomagamy także w uzyskaniu wyrównania do zbyt niskiego odszkodowania, jakie ubezpieczyciele nierzadko wypłacają poszkodowanym.

Szkody majątkowe a odpowiedzialność odszkodowawcza

W pojęciu szkody na mieniu zawierają się szkody dwojakiego rodzaju. W pierwszej kolejności poszkodowany może ubiegać się o pokrycie poniesionych w wyniku zdarzenia losowego bądź wypadku lub celowego działania osoby trzeciej. Za szkodę majątkową uznaje się zatem zniszczenie, uszkodzenie oraz utratę mienia – samochodu, sprzętu elektronicznego, mieszkania lub jednego z elementów mieszkania i innych ubezpieczonych przez poszkodowanego przedmiotów. Ponadto szkoda na mieniu obejmuje również utratę potencjalnego zysku, który wypracowałby poszkodowany, gdyby nie doszło do szkody na mieniu.

Wartość szkody majątkowej wyceniana jest przez rzeczoznawców firmy ubezpieczeniowej. Niestety wielokrotnie można spotkać się z zaniżaniem wartości szkód. W przypadku odszkodowań za wypadki komunikacyjne bardzo często zaniżane są koszty napraw blacharskich i lakierniczych, ale takie praktyki stosowane są przez firmy ubezpieczeniowe także w przypadku innych szkód majątkowych. Świadcząc usługi z zakresu odszkodowań za szkody majątkowe, wykonujemy wycenę naprawy szkód, uwzględniając realne ceny rynkowe. Taki kosztorys pomaga klientom uzyskać odpowiednią kwotę odszkodowania za szkodę majątkową, nawet jeśli firma ubezpieczeniowa wypłaciła już (za niskie) odszkodowanie.

Odszkodowanie za szkodę majątkową – przywrócenie stanu poprzedniego czy gotówkowa likwidacja szkody?

Odpowiedzialność odszkodowawcza ubezpieczyciela może polegać na gotówkowej lub bezgotówkowej likwidacji szkody. Oba warianty niosą za sobą pewne ryzyko. W przypadku bezgotówkowej likwidacji szkody, czyli przywrócenia stanu poprzedniego, zachodzi ryzyko naprawienia szkody przez niewystarczająco wykwalifikowanych pracowników serwisu lub zastosowania słabej jakości części zamiennych. Warto zweryfikować, czy umowa przewiduje zastosowanie oryginalnych części, np. w przypadku bezgotówkowej likwidacji szkody samochodowej. Z kolei gotówkowa odpowiedzialność odszkodowawcza wiąże się z ryzykiem zbyt niskiej wyceny kosztów naprawy szkód.

Odszkodowanie za szkodę majątkową – pomoc prawna

Wszystkich poszkodowanych w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zdarzenia losowego lub celowego działania osób trzecich, którzy ponieśli szkody na mieniu, zapraszamy do kontaktu. Kompleksowe usługi Kancelarii Odszkodowawczej Automobile Expert opiera się o pomoc prawną na każdym etapie postępowania odszkodowawczego:

 • weryfikacja umowy – polisy
 • kompletowanie dokumentów
 • opinia rzeczoznawcy
 • ustalenie winnego szkody na mieniu – jeśli jest taka możliwość
 • pomoc w ustaleniu należnej kwoty ubezpieczenia za szkodę majątkową
 • pomoc w wyrównaniu kwoty ubezpieczenia, jeśli ta została zaniżona
 • pomoc w rozliczeniu zaistniałej szkody

Poszkodowany, który ubiega się o odszkodowanie za szkodą majątkową, może starać się o:

 • odszkodowanie jednorazowe – pokrycie kosztów naprawy, przywrócenie do stanu pierwotnego
 • odszkodowanie jednorazowe – za utratę wartości mienia
 • odszkodowanie za utracone korzyści – jeśli samochód lub inne uszkodzone mienie było niezbędne do pracy (biuro, sprzęt elektroniczny, narzędzia), poszkodowany może ubiegać się o odszkodowanie za utracone korzyści

Chcesz uzyskać odszkodowanie za szkodę majątkową? A może wypłacone przez ubezpieczyciela odszkodowanie było zbyt niskie? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie za szkodę na mieniu w odpowiedniej wysokości lub dopilnujemy by bezgotówkowa likwidacja szkody przebiegła z zachowaniem należytych standardów.

Potrzebna ci pomoc?

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku
po godzinie 16:00 lub
Bezpłatnie odpowiemy na Twoje pytania.

Dlaczego Twoje odszkodowanie z Kancelarią AE?

 

Oszczędzamy Twój czas

18 lat doświadczenia pozwala nam uzyskiwać odszkodowania szybko i skutecznie

Wysokie odszkodowania

Analizujemy każdą sprawę i pozyskujemy odszkodowanie z możliwie największej ilości miejsc.

Doświadczony zespół

Nasz zespół to osoby z wieloletnim doświadczeniem. Ich wiedza gwarantuje uzyskanie najwyższych odszkodowań.

Wynagrodzenie po odszkodowaniu

Nasze wynagrodzenie płatne jest dopiero po uzyskaniu odszkodowania. Nie odzyskamy dla Ciebie pieniędzy, nie zarobimy.

18 Lat doświadczenia
610,358,253 zł Uzyskane odszkodowanie
63,542 Ilość klientów
99% Skuteczność
 
Zamknij

Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

Zadzwoń: 34 324 24 31

albo skorzystaj z formularza poniżej  wysyłając niniejszą wiadomość wyrażam zgodę na komunikację elektroniczną w zgłaszanej sprawie
  Please prove you are human by selecting the star.

  Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

  Zadzwoń lub skorzystaj z fomularza / tel. 34 324 24 31   wysyłając niniejszą wiadomość wyrażam zgodę na komunikację elektroniczną w zgłaszanej sprawie
   Please prove you are human by selecting the tree.

   X
   WYŚLIJ ZGŁOSZENIE