Wybrane sprawy kancelarii

Jadwiga z Częstochowy

Opis sprawy:

Idąc chodnikiem zostałam potrącona przez samochód, który nie ustąpił mi pierwszeństwa przy skręcaniu w drogę poprzeczną. W wyniku tego zdarzenia doznałam: złamania nasady bliższej kości ramiennej. Zdarzenie to tak na mnie wpłynęło, że potrzebowałam pomocy psychologa, gdyż obawiałam się poruszania się poza domem z obawy o powtórzenie się podobnej sytuacji. Skierowałam swoją sprawę do Kancelarii Odszkodowawczej, w nadziei, że uzyskają dla mnie odszkodowanie, które pozwoli mi opłacić rehabilitację i lekarzy. Likwidator Kancelarii zawarł w moim imieniu ugodę na kwotę 45 000,00 zł.

Pan Andrzej z Kurowa

Opis sprawy:

Tego dnia córka wracała ze szkoły z moją siostrą. Prowadząc pojazd siostra na łuku drogi straciła panowanie nad autem i zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z pojazdem ciężarowym. Siostra w wyniku tego zdarzenia zmarła, ale córka doznała urazu głowy, kręgosłupa szyjnego, złamania piszczeli prawej, krwawienia z przewodu słuchowego prawego. Przypadkowo spotkałem Przedstawiciela Kancelarii Odszkodowawczej, który uświadomił mi, że córka jako pasażerka pojazdu sprawcy ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. W związku z tym powierzyłem sprawę Kancelarii i dzięki temu została zawarta ugoda na 26 000,00 zł.

Pani Marianna z Bychawy

Opis sprawy:

Mąż posiada gospodarstwo rolne, w którym często mu pomagałam. Podczas jednej z takich prac spadłam z uszkodzonej drabiny. W związku z tym zdarzeniem doznałam złamania kości piętowej prawej wieloodłamowe z przemieszczeniem. Dzięki temu, że mąż ma polisę OC z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego, Kancelaria Odszkodowawcza pomogła mi uzyskać odszkodowanie. Likwidator szkody w moim imieniu zawarł ugodę na 25 200,00 zł; dzięki której mogę spokojnie wracać do zdrowia.

Przemek – ośmioletni chłopiec z Łopiennika Dolnego

Opis sprawy:

Szkoda osobowa w której poszkodowanym zostało dziecko w wieku 8 lat. Ojciec dwóch chłopców w wieku 8 lat i 10 lat pracował w swoim gospodarstwie. Tego dnia, do prac na podwórku używał łopaty. Po skończonej pracy ojciec zajął się czymś innym, zapominając o tym aby odłożyć łopatę na swoje miejsce (zawsze sprzątał ją do zamykanego garażu). Dzieci w tym momencie bawiły się na dworze i w pewnym momencie jeden z chłopców wziął łopatę, aby wykopać dołek. W pewnym momencie, kiedy nie był w stanie utrzymać łopaty, upuścił ją na stopę, odcinając duży paluch prawej stopy. Obrażenia: Uraz stopy, amputacja palca. Chłopiec w odpowiednim momencie trafił do szpitala, a po przebytym zabiegu palec został przyszyty, a stopa wróciła do pełnej sprawności sprzed wypadku.

Prowadzenie sprawy:

Odszkodowanie dla Przemka było wypłacane w kilku transzach. Po zgłoszeniu sprawy do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, na miejscu zdarzenia odbyła się wizja lokalna. Prowadzenie sprawy trwało 2 miesiące i zakończyło się sumą odszkodowanie na poziomie 15 tys. zł.

Dokumenty medyczne w sprawie:

Oświadczenie sprawcy (ojca). Oświadczenie matki chłopca. Karta z karetki pogotowia. Wypis ze szpitala. Historia choroby z poradni chirurgicznej.

Pan Piotr z okolic Bychawy

Opis sprawy:

Szkoda osobowa, wypadek w gospodarstwie rolnym. Siostra poprosiła naszego klienta o pomoc w przesunięciu urządzenia rolniczego. Niestety w trakcie pracy upuściła trzymany przedmiot, który uderzył naszego poszkodowanego w nos. Początkowo klient sam wystąpił do Towarzystwa Ubezpieczeń z wnioskiem o wypłatę odszkodowania z polisy OC gospodarstwa rolnego. PZU przyjęło odpowiedzialność i wypłaciło klientowi odszkodowanie w wysokości 1.200 zł. Obrażenia: złamanie kości nosowych.

Prowadzenie sprawy:

Klient zgłosił się do nas po informacji przedstawiciela naszej firmy, który uznał, że uzyskane już odszkodowanie w wysokości 1200 zł, jest zaniżone i nieadekwatne do doznanych urazów. Podjęliśmy się tej sprawy w sierpniu i połowie października sprawa została zamknięta ugodą na poziomie 25.000 zł pomniejszone o wcześniejsze 1.200 zł (zatem do dopłaty 23.800 zł). Po dostarczeniu przez klienta dokumentów medycznych z całego procesu leczenia lekarz orzecznik uznał 3% uszczerbku na zdrowiu. Po przeprowadzonej naocznej komisji lekarskiej, okazało się że nos jest w gorszym stanie aniżeli wskazywały na to dokumenty medyczne i uszczerbek na zdrowiu wzrósł do 10%. PZU proponowało zamknąć sprawę ugoda na poziomie 18 tys. jednak nasza kancelaria zwiększyła sumę do 25 tys., po czym sprawę zamknięto.

Pani Barbara z okolic Rzeszowa

Opis sprawy:

Pani Barbara doznała urazu w stadninie koni podczas zajęć z instruktorem. Podczas jazdy spadła z konia. Odpowiedzialność za zdarzenia była kwestią sporną, gdyż była podstawa aby sądzić że było to zdarzenia typu „nieszczęśliwy wypadek”. Po rozmowie naszego przedstawiciela z właścicielem stadniny, ten przyznał się że odpowiedzialność spoczywa na nich, ponieważ instruktor źle dobrał konia na którym uczyła się jeździć nasza klientka do jej umiejętności. Obrażenia: złamanie kręgu TH12, klientka zaopatrzona w gorset ortopedyczny, po ok 2 miesiącach od wypadku wróciła do pracy.

Prowadzenie sprawy:

Sprawa trafiła do nas w czerwcu. Lekarz Orzecznik AE ustalił 8% uszczerbku na zdrowiu. PZU nie zrobiło wizji lokalnej, a w zamian za to przesłali do sprawcy protokół do wypełnienia, w którym byłyby zawarte wyjaśnienia ubezpieczonego i potwierdzenie odpowiedzialności. W lipcu nasza likwidacja wynegocjowała dla klientki 30 tys. zł, przy czym PZU zastosowało 500zł franszyzy redukcyjnej o którą pomniejszyliby wypłatę. Klientka prosiła o niewystępowanie do stadniny z roszczeniami na drodze sądowej gdyż chce prowadzić dalsze nauki i nie chce obciążać ich kosztami. Mając na uwadze decyzję klientki we wrześniu udało nam się wynegocjować wysokość odszkodowania na poziomie 33 tys. zł z warunkowym podpisaniem ugody.

Dokumenty medyczne w sprawie:

Dokumenty z pierwszego przyjęcia na oddział i karta wpisowa ze szpitala. Historia choroby prowadzona u lekarza neurologa i ortopedy. Ksero z wizyt u lekarza rodzinnego.

Pani Henryka z Puław

Opis sprawy:

Upadek przed sklepem Kaufland. Potknięcie na chodniku na wystającym metalowym elemencie. Sprawa prowadzona z polisy OC siedzi sklepów Kaufland, gdyż do obowiązków pracowników sklepu należało zadbanie o właściwe utrzymanie chodników po których poruszali się ich klienci przychodzący na zakupy. Obrażenia: Uraz lewego stawu kolanowego, klientka zaopatrzona w usztywnienie gipsowe od kostki do uda, na 5 tygodni.

Prowadzenie sprawy:

Sprawa trafiła do nas w maju, kiedy klientka była w trakcie leczenia. Na podstawie pierwszych przedstawionych przez klientkę dokumentów lekarz orzecznik AE uznał 4-5% uszczerbku na zdrowiu. Ustalenie podmiotu trwało dość długo (ok. 4 miesięcy) ponieważ sieć sklepu nie chciała udostępnić polisy, a następnie skierowała sprawę do prowadzenia przez swoich prawników. Finalnie w sierpniu nasza likwidacja wynegocjowała dla klientki odszkodowanie na poziomie 18 tysięcy złotych. Po czym we wrześniu została wynegocjowana ugoda na poziomie 22 tysięcy zł. Sprawa została raz jeszcze skonsultowana z kancelarią pod kontem korzyści dla klientki płynących z ugody a ewentualnego pójścia do sądu. Po konsultacji medyczno-prawnej oraz wzięciu pod uwagę decyzji klientki sprawa została zakończona ugodą.

Dokumenty medyczne w sprawie:

Karta z SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy) wraz z kartą z karetki pogotowia która zabrała klientkę z miejsca zdarzenia. Historia choroby z poradni ortopedycznej. Zaświadczenie o zakończonym leczeniu (wraz z informacją o ograniczeniach ruchomości kończyny po doznanym urazie)

Potrzebna ci pomoc?

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku
po godzinie 16:00 lub
Bezpłatnie odpowiemy na Twoje pytania.

Dlaczego Twoje odszkodowanie z Kancelarią AE?

 

Oszczędzamy Twój czas

13 lat doświadczenia pozwala nam uzyskiwać odszkodowania szybko i skutecznie

Wysokie odszkodowania

Analizujemy każdą sprawę i pozyskujemy odszkodowanie z możliwie największej ilości miejsc.

Doświadczony zespół

Nasz zespół to osoby z wieloletnim doświadcz eniem. Ich wiedza gwarantuje uzyskanie najwyższych odszkodowań.

Wynagrodzenie po odszkodowaniu

Nasze wynagrodzenie płatne jest dopiero po uzyskaniu odszkodowa nia. Nie odzyskamy dla Ciebie pieniędzy, nie zarobimy.

13 Lat doświadczenia
293.378.485 zł Uzyskane odszkodowanie
38.621 Ilość klienów
99% Skuteczność
 
Zamknij

Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

Zadzwoń: 34 324 24 31

albo skorzystaj z formularza poniżejMożesz przesłać dokumenty: