Wypadek komunikacyjny

Uzyskujemy odszkodowania powypadkowe.

Dla kierowców, pasażerów, rowerzystów, pieszych uczestniczących w zdarzeniu drogowym.

Odszkodowania komunikacyjne – komu i kiedy należy się odszkodowanie po wypadku drogowym?

Według policyjnych statystyk liczna wypadków drogowych rośnie z roku na roku. W 2010 roku było ponad 23 tysiące wypadków, w 2015 niespełna 27,5 tysiąca zdarzeń, a 2019 roku odnotowano aż 31 388 643 wypadków drogowych. Od wielu lat właściciele pojazdów mechanicznych zobligowani są do wykupienia OC – ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu osoby poszkodowane w wypadkach drogowych mogą ubiegać się o odszkodowanie komunikacyjne, z którego pokryte zostają straty w wyniku zdarzenia drogowego. Naszym klientom pomagamy uzyskać odszkodowanie komunikacyjne, dopłatę do odszkodowań oraz zadośćuczynienie. Na wsparcie mogą liczyć również najbliżsi osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Poznaj swoje prawa i dochodź ich, współpracując ze specjalistami od odszkodowań komunikacyjnych.

Odszkodowania komunikacyjne – kiedy możemy się o nie ubiegać?

Odszkodowanie komunikacyjne przysługuje każdej ofierze wypadku drogowego. Zarówno poszkodowany kierowca, jak i jego pasażerowie, mogą ubiegać się o odszkodowanie komunikacyjne. Ponadto takie prawo przysługuje pieszym oraz kierowcom motocykli, motorowerów czy rowerów, którzy zostali poszkodowani w wypadku drogowym. Warto pamiętać, że odszkodowania komunikacyjne wypłacane są również, gdy szkodę spowoduje kierowca holujący inny pojazd lub jadący z przyczepką. Odszkodowania komunikacyjne należą się również, gdy do zdarzenia doszło podczas wsiadania bądź wysiadania z pojazdu, podczas załadowywania lub rozładowywania pojazdu mechanicznego oraz podczas postoju. Ważną informacją dla poszkodowanych jest fakt, iż odszkodowanie komunikacyjne należy się również, gdy wypadek nie był zgłoszony policji, a na zgłoszenie wypadku poszkodowany ma 3 lata – po tym czasie sprawa się przedawnia, chyba że wypadek nosił znamiona przestępstwa.

Kto wypłaca odszkodowania komunikacyjne?

Z reguły odszkodowania komunikacyjne wypłacane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe, w których sprawca wypadku miał wykupioną polisę OC. W przypadku, gdy nie udało się ustalić sprawy lub gdy sprawca nie posiadał aktualnej polisy OC, o odszkodowanie komunikacyjne zwracamy się do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Prowadzimy również sprawy, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło poszkodowanemu ubezpieczenie, zaniżając jednak ceny napraw blacharskich i lakierniczych. W takich przypadkach o dopłatę do odszkodowania w pierwszej kolejności należy zwrócić się do firmy ubezpieczeniowej, reklamując rozpatrzoną sprawę. Poszkodowany ma 3 lata na złożenie reklamacji, a ubezpieczyciel ma 30 dni na jej rozpatrzenie – choć termin ten może wydłużyć się do 60 w dni skomplikowanych sprawach. Gdy reklamacja decyzji firmy ubezpieczeniowej nie poskutkuje, w imieniu naszego klienta występujemy na drogę sądową.

Odszkodowania komunikacyjne za uszkodzony pojazd

Ofiary kolizji i wypadków drogowych mogą ubiegać się o komunikacyjne odszkodowanie za uszkodzony pojazd. Poszkodowany w pierwsze kolejności powinien zgłosić się do ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia drogowego. W ramach postępowania likwidacyjnego ubezpieczyciel może skierować osobę poszkodowaną do wskazanego warsztatu, w którym pojazd zostanie naprawiony na koszt ubezpieczyciela. Jeśli jednak to poszkodowany naprawia pojazd we własnym zakresie, przed udaniem się do dowolnego warsztatu, rzeczoznawca ocenia, jakie koszty poniesie poszkodowany w związku z naprawą pojazdu. Oczywiście brane pod uwagę są wyłącznie uszkodzenia powstałe w wyniku danego zdarzenia drogowego. Dlatego tak ważne jest, by w oświadczeniu ze sprawcą kolizji spisać, co dokładnie zostało zniszczone. Jeśli do kolizji wezwana została policja, zniszczenia zostaną ujęte w protokole policyjnym. W oświadczeniu nie może zabraknąć także numeru polisy sprawcy oraz jego dokładnych danych osobowych.

Niestety dość często zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają koszty napraw – szczególnie blacharskich i lakierniczych. Jeśli naprawa pojazdu wyniesie poszkodowanego więcej, niż otrzyma on od firmy ubezpieczeniowej w ramach odszkodowania, w pierwszej kolejności powinien on zareklamować ocenę rzeczoznawcy. Jeśli reklamacja nie zostanie uznana, pozostaje dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Koszty naprawy pojazdu pokrywane są z OC sprawcy, który musi się liczyć z wyższą składką za ubezpieczenie OC swojego pojazdu w najbliższym czasie.

Odszkodowanie za utratę wartości pojazdu

Poszkodowany w zdarzeniu drogowym ma również prawo ubiegać się o odszkodowanie za utratę wartości pojazdu. Każda, najdrobniejsza nawet stłuczka zmniejsza bowiem wartość samochodu czy motocyklu, który każdy kolejny potencjalny właściciel będzie chciał nabyć w nieco niższej cenie. W tym przypadku również rzeczoznawca powinien wycenić, o ile wartość pojazdu się zmniejszyła – a wartości te są tym większe, im nowszym i droższym pojazdem jechał poszkodowany. Wiele osób nie wie, że można ubiegać się o odszkodowanie za utratę wartości pojazdu, jeszcze mniej osób nie podejmuje próby odzyskania należnej kwoty, nie znając procedur. Jeśli i Ty uczestniczyłeś w kolizji lub wypadku, w wyniku którego Twój pojazd stracił na wartości, zgłoś się do nas – pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie, które zrekompensuje Ci stratę.

Odszkodowanie za holowanie pojazdu i pojazd zastępczy

Kolizja i wypadek drogowy często są dopiero początkiem problemów, zarówno sprawcy, jak i poszkodowanego. Jeśli w wyniku zdarzenia doszło do znaczących uszkodzeń pojazdu, musi on być odholowany – nie można poruszać się nim po drogach publicznych. Holowanie nie należy do najtańszych usług, jednak poszkodowany może ubiegać się o zwrot kosztów holowania od sprawy. Ponadto może on liczyć na zwrot kosztów za wynajęcie zastępczego samochodu.

Odszkodowanie z OC sprawcy za leczenie poszkodowanego w wypadku

Wypadek, w którym ucierpiał poszkodowany kierowca, jego pasażerowie lub pasażerowie sprawcy wypadku, jest poważną sprawą, która nie kończy się mandatowo, a postępowaniem w sądzie. Zarówno poszkodowany kierowca, jego pasażerowie, jak i pasażerowie jadący ze sprawą oraz poszkodowani piesi, mogą domagać się odszkodowania za leczenie. Pod uwagę brane są koszty wizyt, zabiegów, rehabilitacji i leków – również, jeśli poszkodowani decydują się na leczenie prywatne. Osoby, które w wyniku poniesionych obrażeń zostały całkowicie wykluczone z możliwości podejmowania pracy zawodowej, mogą ubiegać się rentę.

Odszkodowanie za inne koszty poszkodowanego w wypadku

Wiele osób w wyniku odniesionych obrażeń, zostaje tymczasowo lub na stałe wykluczonych z życia zawodowego. Zarówno brak dochodów, jak i ewentualne koszty przebranżowienia się, powinny zostać uwzględnione przez ubezpieczyciela sprawcy. Odszkodowanie należy się więc za brak dochodów, za konieczność odbycia kursów, a także za poniesione straty finansowe, jakie poszkodowany poniósł w wyniku uczestnictwa w wypadku. Jeśli poszkodowany jechał podpisać ważną umowę, może domagać się odszkodowania za poniesione straty, ponieważ wypadek sprawił, że stracił on potencjalnego klienta lub kontrahenta.

Odszkodowanie komunikacyjne a zadośćuczynienie

W przypadku poważniejszych wypadków drogowych, w których poszkodowany doznał uszczerbku na zdrowiu, można ubiegać się również o zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie w przeciwieństwie do odszkodowania nie jest wypłacane za poniesione straty materialne, a moralne. Ból, cierpienie, depresja, lęk przed ponownym prowadzeniem pojazdu – wszystkie straty moralne mogą podlegać zadośćuczynieniu. Mogą ubiegać się o nie również pasażerowie, a także bliscy poszkodowanych – ofiar śmiertelnych wypadku.

Komunikacyjne odszkodowania z Kancelarią Odszkodowawczą Automobile Expert

W imieniu naszych klientów prowadzimy sprawy o komunikacyjne odszkodowania zarówno na etapie negocjacji z firmą ubezpieczeniową, jak i w sądzie. Zabiegamy o odszkodowania, zadośćuczynienia – dbamy, by nasz klient otrzymał wszystkie możliwe rekompensaty za poniesione szkody i straty moralne. Odszkodowań komunikacyjnych ubiegamy się także po dłuższym czasie od wypadku oraz w sytuacjach, gdy nie zidentyfikowano sprawy. Jeśli zostałeś poszkodowany w kolizji lub wypadku drogowym i masz pytania dotyczące odszkodowania bądź zadośćuczynienia, skontaktuj się z nami – pomożemy na każdym etapie dochodzenia roszczeń.

Potrzebna ci pomoc?

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku
po godzinie 16:00 lub
Bezpłatnie odpowiemy na Twoje pytania.

Dlaczego Twoje odszkodowanie z Kancelarią AE?

 

Oszczędzamy Twój czas

18 lat doświadczenia pozwala nam uzyskiwać odszkodowania szybko i skutecznie

Wysokie odszkodowania

Analizujemy każdą sprawę i pozyskujemy odszkodowanie z możliwie największej ilości miejsc.

Doświadczony zespół

Nasz zespół to osoby z wieloletnim doświadczeniem. Ich wiedza gwarantuje uzyskanie najwyższych odszkodowań.

Wynagrodzenie po odszkodowaniu

Nasze wynagrodzenie płatne jest dopiero po uzyskaniu odszkodowania. Nie odzyskamy dla Ciebie pieniędzy, nie zarobimy.

18 Lat doświadczenia
610,358,253 zł Uzyskane odszkodowanie
63,542 Ilość klientów
99% Skuteczność
 
Zamknij

Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

Zadzwoń: 34 324 24 31

albo skorzystaj z formularza poniżej



    wysyłając niniejszą wiadomość wyrażam zgodę na komunikację elektroniczną w zgłaszanej sprawie
    Please prove you are human by selecting the star.

    Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

    Zadzwoń lub skorzystaj z fomularza / tel. 34 324 24 31



      wysyłając niniejszą wiadomość wyrażam zgodę na komunikację elektroniczną w zgłaszanej sprawie
      Please prove you are human by selecting the heart.

      X
      WYŚLIJ ZGŁOSZENIE