Samochód uszkodzony na dziurze – jak uzyskać odszkodowanie?

Uszkodzona opona, felga lub zawieszenie na dziurze to zmora polskich kierowców. W niektórych miastach sytuacja jest na tyle poważna, że do zdarzeń, w wyniku których uszkodzeniu ulegają podzespoły w pojeździe mechanicznym, zdarzają się nie tylko zimą i wczesną jesienią, ale przez cały rok. Kierowcy coraz śmielej walczą o swoje prawa, ubiegając się o należne im odszkodowanie za samochód uszkodzony na dziurze. Niestety uzyskanie należnej kwoty to niełatwe zadanie. Jak uzyskać odpowiednie odszkodowanie? O czym należy pamiętać?

Jak otrzymać odszkodowanie za samochód uszkodzony na dziurze?

W pierwszej kolejności musimy zadbać o zabezpieczenie dokumentacji, niezbędnej do pozytywnego rozpatrzenia wniosku o odszkodowanie za samochód uszkodzony na dziurze. Konieczne będą zdjęcia, jakie wykonamy smartfonem – zdjęcia uszkodzonego elementu z bliska, dziury na drodze oraz miejsca, w którym doszło do zdarzenia. Jeśli dysponujemy nagraniem z kamerki, warto je zabezpieczyć. Pomocne będzie także oświadczenie świadka – może to być nasz pasażer, jak i osoba postronna. Możemy także wezwać policję lub straż miejską (straż gminną), ale nie jest to obowiązkowe.

Aby złożyć wniosek o odszkodowanie za samochód uszkodzony na dziurze, w pierwszej kolejności należy ustalić, kto jest zarządcą drogi, na której doszło do zdarzenia. Pomoże w tym policja, jeśli wezwiemy służby na miejsce zdarzenia. Nie jest to jednak konieczne, by uzyskać odszkodowanie za zniszczoną oponę czy zawieszenie na dziurze. Warto pamiętać, że zarządcą dróg krajowych i autostrad jest Generalny Inspektor Dróg Krajowych i Autostrad, dróg wojewódzkich Zarząd województwa, dróg powiatowych Zarząd powiatu, dróg gminnych wójt, burmistrz bądź prezydent miasta. Następnie z wypełnionym wnioskiem i dołączoną dokumentacją udajemy się do siedziby zarządcy drogi. W przeciągu 30 dni powinniśmy otrzymać odpowiedź.

Zaniżone odszkodowanie za samochód uszkodzony na dziurze

Niestety uzyskanie należnego odszkodowania za uszkodzenie na dziurze rzadko kończy się na dopełnieniu powyższych procedur. Jeśli otrzymamy pozytywną odpowiedź, w większości przypadków przyznane nam odszkodowanie będzie znacznie zaniżone. Ubezpieczyciele nie są skłonni zapłacić za drugą oponę, którą ze względu na przepisy i bezpieczeństwo musimy wymienić wraz z oponą uszkodzoną. Nierzadko także nie są uwzględniane koszty zakupu nowej opony – firmy ubezpieczeniowe próbują się tłumaczyć, że uszkodzona opona była używana.

W takich przypadkach należy odwołać się od decyzji, a w przypadku ponownej odmowy wypłaty odpowiedniego odszkodowania warto zgłosić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Jeśli mają Państwo problem w uzyskaniu pełnej kwoty należnego odszkodowania, zapraszamy do kontaktu.

Potrzebna ci pomoc?

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku
po godzinie 16:00 lub
Bezpłatnie odpowiemy na Twoje pytania.

Dlaczego Twoje odszkodowanie z Kancelarią AE?

 

Oszczędzamy Twój czas

18 lat doświadczenia pozwala nam uzyskiwać odszkodowania szybko i skutecznie

Wysokie odszkodowania

Analizujemy każdą sprawę i pozyskujemy odszkodowanie z możliwie największej ilości miejsc.

Doświadczony zespół

Nasz zespół to osoby z wieloletnim doświadczeniem. Ich wiedza gwarantuje uzyskanie najwyższych odszkodowań.

Wynagrodzenie po odszkodowaniu

Nasze wynagrodzenie płatne jest dopiero po uzyskaniu odszkodowania. Nie odzyskamy dla Ciebie pieniędzy, nie zarobimy.

18 Lat doświadczenia
610,358,253 zł Uzyskane odszkodowanie
63,542 Ilość klientów
99% Skuteczność
 
Zamknij

Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

Zadzwoń: 34 324 24 31

albo skorzystaj z formularza poniżej  wysyłając niniejszą wiadomość wyrażam zgodę na komunikację elektroniczną w zgłaszanej sprawie
  Please prove you are human by selecting the truck.

  Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

  Zadzwoń lub skorzystaj z fomularza / tel. 34 324 24 31   wysyłając niniejszą wiadomość wyrażam zgodę na komunikację elektroniczną w zgłaszanej sprawie
   Please prove you are human by selecting the key.

   X
   WYŚLIJ ZGŁOSZENIE