Ubezpieczenie na życie – co należy o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie na życie jest jednym z najbardziej indywidualnych produktów, oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Coraz rzadziej spotyka się z ubezpieczeniami na życie, których zakres ogranicza się jedynie do utraty życia osoby ubezpieczonej. Zdecydowanie częściej jest on rozszerzony także o różnego rodzaju choroby, utratę zdolności do pracy, hospitalizację, a także o ochronę NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Co należy wiedzieć, zanim podpiszemy polisę na życie? Czym może różnić się ubezpieczenie na życie, oferowane przez poszczególne TU?

Ubezpieczenie na życie – podstawowy zakres polisy na życie

Celem wykupienia polisy na życie jest zabezpieczenie materialne najbliższych nam osób. W polisie wskazujemy osobę, której zostanie wypłacone świadczenie po naszej śmierci. Oczywiście w OWU takiego ubezpieczenia znajdziemy informacje, jakie muszą zostać spełnione warunki, by TU wypłaciło odszkodowanie oraz w jakich przypadkach przysługuje firmie ubezpieczeniowej prawo do odmowy wypłacenia świadczenia. Często znajdziemy tam zapisy o śmierci samobójczej, o niezgłoszeniu przed podpisaniem polisy ciężkiej choroby czy o śmierci wskutek uprawiania sportów ekstremalnych.

Rozszerzone ubezpieczenie na życie

Jak już wspomnieliśmy, TU coraz częściej znacząco rozszerzają zakres ubezpieczeń na życie. W jej ramach możemy ubezpieczyć się na wypadek pobytu w szpitalu, utraty zdolności do pracy, przeprowadzonej operacji czy choroby, urodzenia dziecka oraz śmierci naszych bliskich (p. rodziców). Dość powszechnie do polisa na życie poszerzona jest o ubezpieczenie NNW – w tym przypadku przysługuje nam odszkodowanie w razie doznania uszczerbku na zdrowiu. Coraz częściej można spotkać się z dodatkową ochroną na wypadek choroby nowotworowej – świadczenie wypłacane z tego tytułu może być nieocenioną pomocą w razie konieczności podjęcia kosztownego leczenia. Co ciekawe, niektóre firmy ubezpieczeniowe w ramach polisy na życie dają także możliwość ubezpieczenia się od kradzieży w domu lub poza nim.

Indywidualne ubezpieczenie na życie a grupowe ubezpieczenie w pracy

Popularnym rozwiązaniem są grupowe ubezpieczenia w miejscu pracy. Pracownicy chętnie korzystają z możliwości skorzystania z grupowego ubezpieczenia, ponieważ składki za nie są niższe niż za indywidualne ubezpieczenie na życie. Jednak czy warto korzystać z takiej oferty? Zależy to od sytuacji każdego z nas. Jeśli jesteśmy jedynymi żywicielami rodziny, zdecydowanie bezpieczniej jest wykupić indywidualną polisę na życie, która zazwyczaj opiewa na większą kwotę. Indywidualne produkty mają zazwyczaj szerszy zakres, ponadto mamy większy na niego wpływ i na poszczególnych etapach życia możemy go zmieniać.

Ubezpieczenie na życie z możliwością oszczędzania i inwestowania

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz większej liczby klientów, TU proponują także nowoczesne polisy na życie – oszczędnościowe oraz inwestycyjne. W przypadku oszczędnościowej polisy na życie część naszej składki gromadzona jest w formie oszczędności, po które możemy w dowolnej chwili sięgnąć. Oczywiście składka za ubezpieczenie jest w tym przypadku większa, nie musimy jednak wykonywać dodatkowych działań – płacąc jedną składkę, kontynuujemy ubezpieczenie i oszczędzamy jednocześnie.

W ofercie wielu firm ubezpieczeniowych dostępne są także inwestycyjne polisy na życie. W ich przypadku druga część składki przeznaczana jest na fundusz inwestycyjny. Wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem – w razie dużego kryzysu lub nieudanej inwestycji stratni są wszyscy beneficjenci.

Ubezpieczenie na życie wielu z nas pozwala spać spokojnie. Na wypadek naszej choroby, śmierci, wypadku my oraz nasza rodzina zostajemy zabezpieczeni finansowo. Przed podpisaniem polisy na życie warto jednak porównać kilka ofert różnych TU, aby porównać OWU i wybrać najlepsze dla nas ubezpieczenie. W sytuacji, gdy chcemy skorzystać z naszego ubezpieczenia lub ubezpieczenia naszych bliskich, a TU odmawia nam wypłaty świadczenia, należy złożyć reklamację. Naszym klientom pomagamy w uzyskaniu należnego odszkodowania za wypadek ze skutkiem śmiertelnym – poszkodowanych zapraszamy do kontaktu. Wspólnie ustalimy strategię działania, a nasi specjaliści będą Państwa reprezentować w negocjacjach z firmą ubezpieczeniową lub w sądzie.

Potrzebna ci pomoc?

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku
po godzinie 16:00 lub
Bezpłatnie odpowiemy na Twoje pytania.

Dlaczego Twoje odszkodowanie z Kancelarią AE?

 

Oszczędzamy Twój czas

18 lat doświadczenia pozwala nam uzyskiwać odszkodowania szybko i skutecznie

Wysokie odszkodowania

Analizujemy każdą sprawę i pozyskujemy odszkodowanie z możliwie największej ilości miejsc.

Doświadczony zespół

Nasz zespół to osoby z wieloletnim doświadczeniem. Ich wiedza gwarantuje uzyskanie najwyższych odszkodowań.

Wynagrodzenie po odszkodowaniu

Nasze wynagrodzenie płatne jest dopiero po uzyskaniu odszkodowania. Nie odzyskamy dla Ciebie pieniędzy, nie zarobimy.

18 Lat doświadczenia
610,358,253 zł Uzyskane odszkodowanie
63,542 Ilość klientów
99% Skuteczność
 
Zamknij

Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

Zadzwoń: 34 324 24 31

albo skorzystaj z formularza poniżej  wysyłając niniejszą wiadomość wyrażam zgodę na komunikację elektroniczną w zgłaszanej sprawie
  Please prove you are human by selecting the car.

  Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

  Zadzwoń lub skorzystaj z fomularza / tel. 34 324 24 31   wysyłając niniejszą wiadomość wyrażam zgodę na komunikację elektroniczną w zgłaszanej sprawie
   Please prove you are human by selecting the truck.

   X
   WYŚLIJ ZGŁOSZENIE