Upadłość banku a kredyty we frankach – o czym powinni wiedzieć kredytobiorcy?

W związku z dużym ryzykiem upadłości Getin Noble Bank, coraz więcej osób zastanawia się, co stanie się z ich kredytem. Największe wątpliwości mają oczywiście frankowicze, zarówno ci, którzy złożyli już pozew o unieważnienie umowy o kredyt CHF, jak i ci, którzy z różnych wstrzymali się z taką decyzją. Co się dzieje z kredytem, gdy bank ogłasza upadłość lub gdy przejmuje go inna instytucja finansowa? Czy frankowicze, którzy złożyli już pozew przeciw Getin Noble Bank mogą czuć się bezpiecznie?

Upadłość banku – czy trzeba spłacać kredyt?

W przypadku upadłości banku, umowy kredytowe pozostają ważne. Oznacza to, że nie zmieniają się żadne zapisy i warunki kredytu, a obowiązek spłaty rat pozostaje aktualny. Tak samo sytuacja przedstawia się w przypadku, gdy bank, w którym spłacamy kredyt, zostaje przejęty przez inny bank – wówczas również obowiązek spłaty kredytu oraz inne warunki umowy kredytowej pozostają bez zmian. Zmienia się wyłącznie numer rachunku bankowego, na jaki należy przelewać kolejne raty kredytu.

Jeśli więc posiadamy kredyt frankowy w Getin Noble Bank, powinniśmy jak najprędzej złożyć pozew wraz z wnioskiem o zabezpieczenia roszczenia, zabezpieczając się tym samym na wypadek upadłości banku.

Unieważnienie umowy kredytowej w banku, który ogłasza upadłość

Składając pozew o unieważnienie kredytu CHF, rozpoczynamy procedurę, która może trwać kilkunaście miesięcy, a niekiedy nawet dłużej. Z kolei zabezpieczenia roszczenia pozwala nam wstrzymać się od płatności kolejnych rat bez ryzyka, że bank wypowie nam umowę i wpisze do BIK. Możemy również złożyć wniosek o zabezpieczenie wierzytelności przez Narodowy Bank Polski. Pozwoli to uzyskać wszystkie należności, nawet jeśli prawomocny wyrok unieważniający kredyt zapadnie po ogłoszeniu upadłości banku. Co do zasady procedura ta wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty komorniczej w wysokości 5% kwoty, która będzie zabezpieczona. Istnieje jednak możliwość zniesienia takiej opłaty przez sąd rejonowy właściwy dla komornika na podstawie wniosku.

Należy pamiętać, że wszczęcie egzekucji komorniczej nie jest możliwe, gdy bank przechodzi przymusową restrukturyzację – tym bardziej frankowiczom zaleca się jak najszybsze złożenie pozwu wraz z odpowiednimi wnioskami.

Wszystkie osoby, które spłacają kredyt frankowy w Getin Noble Bank i planują go unieważnić, zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści przygotują pozew i pomogą odzyskać wszystkie należności, wynikające z płacenia rat kredytu zawartego w sposób niezgodny z prawem.

Potrzebna ci pomoc?

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku
po godzinie 16:00 lub
Bezpłatnie odpowiemy na Twoje pytania.

Dlaczego Twoje odszkodowanie z Kancelarią AE?

 

Oszczędzamy Twój czas

18 lat doświadczenia pozwala nam uzyskiwać odszkodowania szybko i skutecznie

Wysokie odszkodowania

Analizujemy każdą sprawę i pozyskujemy odszkodowanie z możliwie największej ilości miejsc.

Doświadczony zespół

Nasz zespół to osoby z wieloletnim doświadczeniem. Ich wiedza gwarantuje uzyskanie najwyższych odszkodowań.

Wynagrodzenie po odszkodowaniu

Nasze wynagrodzenie płatne jest dopiero po uzyskaniu odszkodowania. Nie odzyskamy dla Ciebie pieniędzy, nie zarobimy.

18 Lat doświadczenia
610,358,253 zł Uzyskane odszkodowanie
63,542 Ilość klientów
99% Skuteczność
 
Zamknij

Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

Zadzwoń: 34 324 24 31

albo skorzystaj z formularza poniżej  wysyłając niniejszą wiadomość wyrażam zgodę na komunikację elektroniczną w zgłaszanej sprawie
  Please prove you are human by selecting the truck.

  Nie wiesz czy należy Ci się odszkodowanie?

  Zadzwoń lub skorzystaj z fomularza / tel. 34 324 24 31   wysyłając niniejszą wiadomość wyrażam zgodę na komunikację elektroniczną w zgłaszanej sprawie
   Please prove you are human by selecting the key.

   X
   WYŚLIJ ZGŁOSZENIE